Piłka Ręczna na Memoriale

Facebooktwittermail

Wzorem lat ubiegłych będziemy podawać wyniki i omówienia zawodów ,w których będą brały udział nasze drużyny piłki ręcznej. Na pierwszy ogień pójdą wyniki z I Memoriału im. Stanisława Wójcika. Chociaż w tym turnieju nie walczono o miejsca, to jednak uznałem, że należy podać wyniki poszczególnych spotkań.

UKS Jutrzenka Junior I vs. UKS Jutrzenka Junior II 17 – 0

UKS Jutrzenka Junior I vs. Varsovia 10 – 8

UKS Jutrzenka Junior I vs. Winnica 8 – 11

UKS Jutrzenka Junior II vs. Varsovia 4 – 14

UKS Jutrzenka Junior II vs. Winnica 13 – 5

Winnica vs. Varsovia 5 – 13

Kto chce może sobie policzyć punkty, miejsca i bramki. Dla nas ważne było, że dziewczyny zobaczyły ile brakuje do poziomu zespołów ligowych. Czeka nas ciężka praca zarówno nad skutecznością jak i nad grą obronną. Pozytywem jest to, że na 4 karne podyktowane przeciwko nam bramkarki wybroniły 3, ale nie rzuciliśmy żadnego z 4 karnych. Nie wykorzystaliśmy też czystych sytuacji rzutowych, które sobie dziewczyny wypracowały. Dominowały akcje indywidualne, a udane zespołowe zagrania można było policzyć na palcach. Na plus trzeba zaliczyć reakcję drużyny w trzecim meczu (z Winnicą) gdzie z zespołem porównywalnym fizycznie i wiekowo wyraźnie wygrały. Trzeba dodać, że dziewczyny dobrze zareagowały na uwagi trenerki w szatni i podczas meczu. Chwała im za to, że się nie podłamały po dwóch wyraźnie przegranych meczach. Z uwagi na formułę Memoriału przekrój wieku zawodniczek był duży. Varsovia przyjechała rocznikiem 2007. W Winnicy były dziewczyny zarówno z roku 2005 jak i 2008. Nasze dwie drużyny to 2004 oraz 2006/2007/2008. W drużynie 2004 występowała gościnnie Zuzia z 2010 i Julia z 2007. W czasie turnieju, w meczu pokazowym, zaprezentowały się także pozostałe zawodniczki uczęszczające na treningi z roczników 2008/2009/2010. Rozegrały mecz między sobą, aby pokazać rodzicom swoje umiejętności. Młodsze roczniki miały okazje do zobaczenia piłki ręcznej na wysokim poziomie, szczególnie pojedynki Jutrzenki 2004 z Varsovią i Winnicą. Obfitowały one w wiele ciekawych zagrań, które trzeba będzie próbować skopiować.

Podaję również listę strzelczyń naszej drużyny z całego turnieju.

Sandra – 5 , Zuzia – 4 , Julka – 4 , Maja – 3 , Marta – 1 .

Nie znaczy to, że one się wyróżniły. Liczy się zespół, Razem wygrywają i razem przegrywają.

Start a Conversation