Przed sezonem

Facebooktwittermail

Przygotowania do nowego sezonu zaczęliśmy od zajęć stacjonarnych na naszej hali. Przez 2 tygodnie sierpnia dziewczyny trenowały dwa razy dziennie. Karolina i Kasia, która pomagała w prowadzeniu zajęć, solidnie dały w kość. Dzięki uprzejmości pani Agaty z Małkini na koniec obozu zagraliśmy kilka test meczów z drużynami z UKS Dwójka Małkinia Górna. Nie wypadło to dla nas zachęcająco. Jednocześnie pokazało się jak dużo można stracić przez dwa lata. Grupa z którą graliśmy dwa lata temu była na podobnym poziomie, a teraz odjechały od nas kilka długości. Dziewczyny widzą ile mają do nadrobienia. Ćwiczą pilnie i zaczyna coś czasami zatrybiać, ale muszą skupiać się na tym co robią bo czasami są bardzo rozkojarzone. Grupa 2006 kolejną naukę pobrała w Piasecznie gdzie pojechaliśmy 29.08. na zaproszenie miejscowego klubu. Dziewczyny zagrały z Małkinią, Piasecznem i Agrykolą. Ten turniej pokazał gdzie tkwią największe rezerwy. O ile na spotkania z Agrykolą i Małkinią trzeba spuścić zasłonę milczenia to mecz z Piasecznem zakończył się remisem po walce do końca, bo nasze przestały się bać przeciwniczek. Natomiast grupa 2008 miała swój drugi sprawdzian na turnieju w Ruścu. Graliśmy tam z gospodyniami, Małkinią, Lublinem i Siedlcami. Niestety polegliśmy z kretesem. Zawiodły przede wszystkim liderki. Strach paraliżował ich ruchy. Dość powiedzieć,że najlepszą była 7 letnia Nikola. Przed rozgrywkami ligowymi czeka nas jeszcze jeden sprawdzian, W dniach 19 i 20 września na naszej hali zostanie rozegrany turniej. Zaprosiliśmy po 4 zespoły w każdej kategorii wiekowej.Przyjeżdżające zespoły są wyżej klasyfikowane od naszych dziewczyn, ale uczyć należy się od najlepszych.

Ryszard Szczęśniak

Start a Conversation