Młodzieżowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt Cegłów 2020 Podsumowanie

Facebooktwittermail

W sobotę 19.09. i niedzielę 20.09. rozgrywany był w Cegłowie Młodzieżowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt. W dwóch kategoriach wiekowych – 2008 i 2006 – uczestniczyło ok. 140 dziewczyn z kilku ośrodków piłki ręcznej Mazowsza, oraz drużyny z Lubelskiego i Podlaskiego. Na zaproszenie UKS Jutrzenki Junior Cegłów przyjechały zawodniczki:

Kategoria 2006

UKS Dwójka Małkinia Górna z panią trener Agatą Rostkowską

KPR ROKIS Radzymin z panią trener Agnieszką Wardakowską

UKS Kangur Siemiatycze z trenerem Jerzym Roszczenko

SPR Łukovia Łuków z trenerem Jerzym Kożuchem

Kategoria 2008

UKS Dwójka Małkinia Górna z trenerem Andrzejem Rostkowskim

LUKS Lider Winnica z trenerem Tomaszem Szeligą

KPR ROKIS Radzymin 2008 z panią trener Agnieszką Wardakowską

KPR ROKIS Radzymin 2009 z panią trener Julią Wardakowską

Zawody prowadzili sędziowie Maciej Skowronek i Ryszard Łodziński, który jest Honorowym Prezesem Warszawsko Mazowieckiego Związku Piłki Ręcznej. Przy stoliku sędziowskim i na ,,zegarze” pomagali Zbigniew Bajszczak, Bartosz Żelazowski, Dorota Osińska i Katarzyna Chmielewska. Opiekę medyczną sprawował pan Sławomir Kaczmarek Nad całością czuwała pani prezes Magdalena Kaczorek.

Celem turnieju było propagowanie uprawiania sportu, a piłki ręcznej w szczególności. Ważna była też integracja środowiska lokalnego jak również regionalnego. Nieodłącznym punktem każdych zawodów jest rywalizacja. Dzieci kochają rywalizację chcą się sprawdzać na każdym polu i porównywać do innych rówieśników. Ten turniej też miał to w swoich celach głównych. Dla uczestników przygotowano puchary dla wszystkich drużyn, medale dla pierwszych trzech zespołów oraz wyróżnienia indywidualne; MVP, bramkarka i najskuteczniejsza zawodniczka w każdej kategorii wiekowej.

Turniej przebiegał w przyjacielskiej atmosferze bez fauli i złośliwości. Trenerzy panowali nad temperamentem swoich podopiecznych. Dzieci, kadra trenerska, sędziowie i zaproszeni goście zostali ugoszczeni przez rodziców pysznymi ciastami i kanapkami. Dodatkowo każda drużyna mogła wybrać sobie w naszej Cegłowskiej Pizzerii danie w określonej kwocie. Uśmiechnięte buzie i zadowolone miny świadczyły o tym, że smakowało.

W sferze sportowej turniej zdominowała drużyna państwa Rostkowskich. Zarówno w kategorii 2006 jak i 2008 zgarnęli prawie wszystkie możliwe puchary i wyróżnienia. Poniżej podajemy klasyfikacje w obu kategoriach.

Młodziczki 2006

1.UKS Dwójka Małkinia Górna 8pkt. bramki 59:22

2.KPR ROKIS Radzymin 5pkt. bramki 48:32

3.SPR Łukovia Łuków 5pkt bramki 49:34

4.UKS Kangur Siemiatycze 2pkt. bramki 25:41

5.UKS Jutrzenka Junior Cegłów 0pkt bramki 19:70

Najlepszą zawodniczką została Zofia Niebrzegowska z Małkini

Najlepszą bramkarką została Amelia Kosowska z Małkini

Najskuteczniejszą zawodniczką z 25 bramkami została Julia Józwik z Łukowa

Dziewczęta 2008

1.UKS Dwójka Małkinia Górna 8pkt. bramki 67:12

2.KPR ROKIS Radzymin 2008 6pkt. bramki 46:27

3.LUKS Lider Winnica 4pkt. bramki 50:43

4.UKS Jutrzenka Junior Cegłów 2pkt. bramki 19:48

5.KPR ROKIS Radzymin 2009 0pkt. bramki 8:70

Najlepszą zawodniczką została Michalina Zyśk z Małkini

Najlepszą bramkarką została Weronika Kiela z Winnicy

Najskuteczniejszą zawodniczką z 29 bramkami została Oliwia Barszcz z Małkini.

Trofea wręczali przedstawiciele władz gminnych. Wójt Marcin Uchman, zastępca wójta Dariusz Uchman oraz Przewodniczący Rady Gminy Radosław Chmielewski. W sobotę 19.09. przybył na turniej pan Dawid Langowski, koordynator rozgrywek młodzieżowych WMZPR, który również gratulował dziewczętom udziału w zawodach. Cała uroczystość dekoracji odbyła się pod czujnym okiem prezes UKS Jutrzenki Junior pani Magdaleny Kaczorek. Na koniec nastąpiła sesja zdjęciowa i wspólny okrzyk zwycięstwa

Cała impreza nie mogła by się odbyć bez osób i instytucji, które wparły ten projekt. Największy wkład miał Urząd Marszałka Województwa Mazowieckiego pana Adama Struzika, który przyznał stowarzyszeniu wysoki grand. Wspierał nas pan Mirosław Krusiewicz Dyrektor Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu. Patronat nad całością objął Wójt Gminy Cegłów pan Marcin Uchman. Wodę mineralną zapewnił pan Dariusz Zawadzki współwłaściciel Cegłowskiej Biedronki. Nieocenioną pomoc nieśli rodzice naszych zawodniczek. Panie Magda Kaczorek, Magda Boryszewska, Iwona Żuber, Magda Osińska, Dorota Bankiewicz, Magda Cegiełka, Justyna Wąsowska, Katarzyna Antosiewicz, Renata Piekarska, Aneta Jakubowska i Marzena Mistewicz przygotowały pyszne ciasta, a po zakończeniu turnieju sprzątnęły cały obiekt. Specjalne podziękowanie należy się paniom Wiesławie Lechickiej i Teresie Strzale, które włączyły się czynnie w organizacje cateringu. Prywatnie są one siostrami naszego zmarłego prezesa, trenera, przyjaciela: Stasia Wójcika. Ja osobiście dziękuję Panu Bartkowi Żelazowskiemu kierownikowi Hali Sportowej w Cegłowie i jego ekipie za pomoc przy organizacji turnieju i panu Damianowi Kacprowiczowi, który pomógł przy składaniu wniosku o dotacje do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Mamy nadzieje, że Młodzieżowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt w Cegłowie stanie się stałym punktem na mapie imprez piłki ręcznej na Mazowszu.

Ryszard Szczęśniak

Start a Conversation