II Runda

Facebooktwittermail

Zaczynamy II rundę rozgrywek ligowych Młodziczek i Dziewcząt w piłce ręcznej na szczeblu Województwa Mazowieckiego. Nasze dziewczyny uczyły się ligi i grania z zespołami, które od lat rywalizują w tej dyscyplinie sportu. W swoich grupach eliminacyjnych zajęliśmy ostatnie miejsca bez zdobyczy punktowych. Młodziczki trafiły na trudną grupę, gdzie 4 na 6 drużyn walczyło do końca o pierwsze dwie lokaty. Zdarzały się zawody gdzie szczególnie w pierwszym meczu nawiązywaliśmy walkę, Jednak brak doświadczenia w rozłożeniu sił powodował, że schodziliśmy z parkietu pokonani. W II rundzie bijemy się o miejsca 17 – 23. Wszystkie drużyny są w naszym zasięgu. Zdecyduje wytrzymałość fizyczna i ,,głowa” , bo umiejętności przynajmniej kilku z nich są na dobrym poziomie.

Analogicznie jest z grupą 2008. Dwie drużyny były poza zasięgiem (choć Karczewowi w jednym meczu napędziły stracha), ale mecze z Siedlcami były do wygrania. Niestety tak jak u starszych zabrakło wiary w swoje umiejętności i wytrzymałości. Tłumaczy ich trochę to, że w większości grają tam dzieci z młodszych roczników – 2009, 2010 i 2013. Po wiosennym zamknięciu hal wiele dziewczyn zrezygnowało z treningów i na zawody jeździliśmy w mocno okrojonym składzie. Jaką siłą dysponuje ta grupa pokazały sparingi z Siedlcami, właśnie w kategorii 2009 i młodsze. Na 4 sparingi po 20min. nie przegrały żadnego, a grupa z Siedlec w kategorii 2009 i młodsze na 6 drużyn zajmuje 2 miejsce. Dziewczyny w II rundzie zagrają o miejsca 9 -16 i nie są skazane na porażki, Liczymy na dobrą rundę.

Do plusów można zaliczyć to, że udało się zorganizować nową grupę treningową. Zaczynają w niej przygodę z piłką ręczną dzieci urodzone w 2010 roku i młodsze. Trzon grupy stanowią dziewczyny z 2012 roku. Kilka z nich regularnie gra z rocznikiem 2008, a kilka zaczyna wchodzić do drużyny. Będzie to procentować w przyszłym sezonie.

Przy podsumowaniu I rundy chcemy jako Klub podziękować naszym darczyńcom: Gminie Cegłów na czele z Wójtem Marcinem Uchmanem oraz Stacji Paliw EURO OIL , właścicielom sklepu budowlanego PERFEKT BIS, właścicielom BIEDRONKI w Cegłowie. Dziękujemy pani Renacie Karaban za pomoc przy ubezpieczeniu zawodniczek. Szczególne podziękowania kierujemy do naszej przychodni lekarskiej na czele z panią Agnieszką Gałązka za zorganizowanie badań lekarskich dopuszczających nasze zawodniczki do zajęć sportowych i zawodów w piłce ręcznej. Oczywiście nieoceniony wkład w życie klubu wnieśli rodzice trenujących dzieci i nasze wychowanki, Bez ich pomocy trudno było by zorganizować i poprowadzić zawody na naszej hali – zarówno turnieje jak i mecze ligowe.

Dziękujemy Dyrekcji szkoły i obsłudze hali sportowej za konstruktywne podejście do naszych próśb. Mamy nadzieję, że piłka ręczna dalej będzie wiodąca dyscypliną sportu na terenie naszej gminy wśród dziewcząt. Prosimy wszystkich przyjaciół sportu, a w szczególności piłki ręcznej o pomoc. Dla wszystkich chętnych znajdzie się miejsce wśród nas.

Zarząd UKS Jutrzenka Junior Cegłów

Start a Conversation