Dziewczęta 2008

Facebooktwittermail

Kolejne zamknięcie hal sportowych spowodowało duże spiętrzenie imprez piłki ręcznej w maju. Na przesunięty terminarz ligowy nałożyły się turnieje towarzyskie. Nasz zespół ostatnie 3 turnieje ligowe zagrał w bardzo eksperymentalnym składzie. Kolejne rezygnacje doprowadziły do tego, że sezon kończyliśmy z sześcioma dziewczynami w składzie o 3 i 4 lata młodszymi. Nabierały one doświadczenia boiskowego przed grą w swoim roczniku, ale odbiło się to na wynikach. Drużyna Dziewcząt 2008 zajęła na koniec sezonu 15 miejsce na 16 zespołów. Jest to poniżej naszych oczekiwań i możliwości. Niestety, część dziewczyn nie wykorzystuje swojego potencjału. Inne natomiast grają na miarę swoich możliwości, które jednak nie wystarczają w konfrontacji z przeciwniczkami.

Z chwilą ostatniego gwizdka sezonu zespół Dziewcząt 2008 i młodsze przestał istnieć. Starsze dziewczyny dołączą do Młodziczek (r. 2007), z którymi będą grały w następnym sezonie. Młodsze będą się przygotowywać do startu w swojej kategorii ,,Dziewczęta Młodsze”.

Za grę w trakcie sezonu na wyróżnienie zasługują Maja Osińska, Ola Luks i Ola Sadoch. Przebłyski miały Ala Luks i Ola Żuber. Podziękować należy też najmłodszym Hani, Łucji, Blance, Mai, Amelii i Nikoli za to, że nie bały się podjąć rywalizacji ze starszymi od siebie. Bez nich nie dogralibyśmy ligi. Miło było patrzeć na boisko i słuchać komentarzy trenerów innych drużyn oraz osób postronnych .

Zespół występował w składzie :Natalia Uchman, Ola Sadoch, Michalina Gąsior, Luks Ola, Luks Ala, Julka Boryszewska, Julka Cegiełka, Maja Osińska i Ola Żuber. W trakcie sezonu zrezygnowały Julka Kieliszczyk, Hania Antosiewicz, Zuzanna Kwiatkowska, Oliwia Uchman i Zuzanna Kaczorek. Wspomagały ich wspomniane powyżej ,,maluchy” oraz Beata Wójcik bramkarka z młodziczek.

Dziękuję wszystkim dziewczynom za grę i życzę sobie i im, aby te które zostaną w klubie w przyszłym sezonie osiągnęły lepsze wyniki.

Ryszard Szczęśniak