Cegłowski Turniej Pierwszego Kroku w Piłce Ręcznej

Facebooktwittermail

W sobotę 19.06. gościliśmy w Cegłowie 5 drużyn na I Cegłowskim Turnieju Pierwszego Kroku w Piłce Ręcznej. Honorowy patronat nad turniejem objął Wójt Gminy Cegłów pan Marcin Uchman. Patronem Medialnym został internetowy serwis sportowy MMZ SPORT+ . Przyjechały do nas drużyny z pobliskich Siedlec, Węgrowa i Radzymina, oraz z dalekiego Włocławka i Gołdapi. Skład turnieju uzupełniły gospodynie z UKS Jutrzenki Junior Cegłów. W grze udział wzięło 101 zawodniczek, które rywalizowały w systemie każdy z każdym. Rozegrano 15 meczów. Od 10.00. do 17.00. nasza hala rozbrzmiewała odgłosami typowymi dla piłki ręcznej. Okrzyki radości i smutku, gwizdki sędzin i gwar rozmów o ręcznej wypełniały nie tylko parkiet, ale i korytarze oraz szatnie.

W drużynach z Węgrowa i Gołdapi część zawodniczek było ze starszego rocznika (2010). Widać to było na boisku. Siła fizyczna i ogranie tych dziewczyn wpłynęły na wyniki ich drużyn. Zawody przebiegały w sportowej atmosferze. Zdarzyło się kilka kontuzji. ale po interwencji pana Sławka naszego ratownika dziewczyny wracały do gry. Urazy były wynikiem zaangażowania w grę, gdyż nikt nie odpuszczał, a z przysłowiowego parkietu (bo teraz gramy na innych nawierzchniach) leciały wióry.

Turniej wygrała drużyna UKS Jaćwingowie Gołdap pod opieką pana Andrzeja Sztuka, nie przegrywając żadnego meczu. Drugie miejsce zajął zespół UKS Niedźwiadek Węgrów z panem Michałem Gierasimiukiem na czele. Na trzecim miejscu zameldowały się gospodynie z UKS Jutrzenka Junior Cegłów z trenerką Kasią Chmielewską. Czwartą lokatę wywalczył MSPR Junak Włocławek z panem Damianem Sidwą. Kolejne lokaty zajęły nasze zaprzyjaźnione zespoły MKS Pogoń Siedlce pana Michała Markowskiego i KPR ROKIS Radzymin pani Wiktorii Rudzkiej. Za wywalczone lokaty zostały wręczone puchary i medale. I tu niespodzianka. Wszystkie uczestniczki otrzymały złote medale. To jest nagroda za to, że im się chce wyjść z domu i potrenować, angażować czas swój i swoich rodziców. Trenerki i trenerzy wyróżnili w swoich zespołach najlepsze dziewczyny., które otrzymały pamiątkowe pucharki. Wyróżnione zostały:

Maja Siemieniuk z drużyny UKS Jaćwingowie Gołdap

Zuzanna Zawadzka z drużyny UKS Niedźwiadek Węgrów

Daria Redek z drużyny UKS Jutrzenka Junior Cegłów

Steffanie Augusiak Stokwisz z drużyny MSPR Junak Włocławek

Alicja Żelazo z drużyny MKS Pogoń Siedlce

Zuzanna Nowicka z drużyny KPR ROKIS Radzymin

Nieoficjalną klasyfikacje strzelczyń wygrała Milena Buczyńska z Gołdapi rzucając 18 bramek, a nasza Daria z 8 bramkami zajęła 5 miejsce.

Dekoracji zawodniczek oraz wręczenia pucharów dokonał Wójt Gminy Cegłów Pan Marcin Uchman w asyście prezes naszego klubu pani Magdaleny Kaczorek. Podczas końcowej wypowiedzi, pan wójt podkreślił tradycje piłki ręcznej w Cegłowie oraz wyraził zadowolenie, że turniej mimo pierwszej edycji uzyskał status ogólnopolskiego. Zaznaczył, że wpisał się w obchody 400-lecia uzyskania praw miejskich przez Cegłów.

Całe zawody sprawnie prowadził zespół sędzin na czele z Karoliną Jackiewicz. Pomagały jej nasze byłe zawodniczki , które angażują się w pracę dla klubu; Wiktoria, i Ola. Na stoliku rządziła druga Wiktoria z Małgosią, Kornelią i Magdą. Swoją pomocą służyły tez Maja i Julka.

Takie imprezy nie mogą się odbyć bez sponsorów. Puchary dla drużyn ufundował Wójt Gminy Cegłów pan Marcin Uchman. Złote medale dla wszystkich uczestniczek podarował MMZ SPORT+ reprezentowany przez pana redaktora Tomasza Adamczaka. Pucharki dla wyróżnionych zawodniczek z poszczególnych zespołów ufundowali rodzice naszych dzieci. Właśnie bez udziału rodziców, którzy bardzo zaangażowali się w organizację i obsługę turnieju nie byłby on możliwy do rozegrania. Przygotowali słodki poczęstunek dla maluchów, a ciasta było tak dużo, że część wróciło do domów. Zorganizowali tez poczęstunek dla trenerów gdzie mogli się chwilę zrelaksować i wymienić uwagi z kolegami i koleżankami po fachu, Chwała im za to i wielkie podziękowania. Jest jeszcze jeden cichy darczyńca bez którego, przy tych upałach, ciężko dziewczynom było by grać. To pan Dariusz Zawadzki współwłaściciel naszej Cegłowskiej Biedronki, który od roku wspomaga nas wodą mineralną. Dziękujemy. Ja osobiście chce podziękować kierownikowi hali w Cegłowie panu Bartoszowi Żelazowskiemu, który wspiera naszą aktywność zarówno na co dzień (treningi) jak i od święta (turnieje).

Wszyscy uczestnicy naszego turnieju wyjeżdżali zadowoleni i uśmiechnięci, bo mniej liczy się lokata, a więcej nauka gry i chęć przeżycia przygody i poznania dziewczyn z innych ośrodków piłki ręcznej. Mamy nadzieje, że nasz Turniej Pierwszego Kroku wpisze się na stałe w kalendarz rozgrywek i zapraszamy wszystkich za rok.

Nasze dziewczyny grały w składzie: Piekarska Amelia, Krzemińska Zuzia, Piętka Maja, Redek Daria, Boryszewska Ania, Chojecka Julka, Chróst Julka, Gójska Lena, Olszewska Blanka, Szczęśniak Tosia, Walaszczyk Nina, Kaczorek Nikola, Szatan Hania, Szatan Łucja i Szatan Basia.

Na serwis zdjęciowy z turnieju zapraszamy do naszej galerii.

Ryszard Szczęśniak

Start a Conversation