Zakończenie Młodziczek

Facebooktwittermail

13.06.2021. rozegraliśmy ostatni turniej Ligi Młodziczek. Sezon w tym roku został rozciągnięty do granic możliwości. Przyczynił się do tego koronawirus i zamknięcie hal. Niestety nie będziemy dobrze wspominać zarówno turnieju jak i całego sezonu. W pierwszym meczu z Wyszkowem po wyrównanej grze i kilku błędach w końcówce przegrywamy dwoma bramkami. Szkoda bo był to mecz o 4 miejsce w grupie. Drugi mecz z Agrykolą II jak zwykle bez historii. Przegrywamy wysoko 25:9. Niestety nie stać nas na nawiązanie walki z tej klasy zespołami. Ostatecznie zajmujemy 21 miejsce w Mazowieckiej Lidze Młodziczek na 23 zespoły. Czy to źle? Tak jeżeli nie wygrywasz rywalizacji to zawsze jest coś do poprawienia. My w tej rywalizacji byliśmy dziećmi do bicia. Wygraliśmy tylko 3 mecze, ale już rewanże przegrywaliśmy. W całym sezonie zagraliśmy może 4 mecze do których trenerka nie miała większych uwag. Nie można powiedzieć, że dziewczyny się nie starały, ale blokada psychiczna nie pozwalała pokazać im swoich możliwości. Na plus trzeba dodać, że wyniki II Rundy były o niebo lepsze niż początek sezonu. Część zawodniczek podniosło swoje umiejętności, ale kilka zanotowało wyraźny regres. Wśród tych, na które można było liczyć wyróżniała się ,,Junior”, kapitan i najbardziej doświadczona zawodniczka. Wiktoria została przestawiona z bramki na pozycje zawodniczki z pola. Był to świetny ruch trenerki, gdyż dzięki temu poprawiliśmy grę w obronie. W ataku najwięcej dawała Maja Bankiewicz, która w całym sezonie rzuciła 95 bramek. Przebłyski miały Amelia, Gabi, Ola, Kornelia i Zuza. Te dwie ostatnie tylko w ataku, bo obrona to dla nich czarna magia. Maja i Gabi dostały powołanie na konsultacje Kadry Mazowsza.

Drużyna w tym kształcie przestała istnieć. Nastąpią duże roszady kadrowe. 3 dziewczyny kończą 8 klasę i nie będą mogły już grać w tej kategorii wiekowej. 4 natomiast rezygnują ze wzglądu na naukę. Będziemy próbowali zbudować zespół z pozostałych dziewczyn, które zostaną zasilone zawodniczkami z roczników 2008/2009. Cel jaki sobie wyznaczamy to zajęcie lepszego miejsca na koniec sezonu 21/22

Dziewczęta występowały w składzie: Beata Wójcik i Zuzia Pałdyna w bramce. W polu grały Maja Gąsowska, Marta Korzeń, Maja Bankiewicz, Gabrysia Branicka, Oliwia Jakubowska, Amelia Mistewicz, Natalia Mistewicz, Wiktoria Sadoch, Kornelia Trojan, Ola Zgódka, Zuza Wąsowska i Wiktoria Osińska , która grała zarówno w polu jak i na bramce. W poszczególnych zawodach wspierały ich młodsze koleżanki: Ola Sadoch, Ola Luks, Ala Luks, Maja Osińska i Ola Żuber. Nową panią trener czeka trudne zadanie poukładać to na nowo. Tak niestety działają takie małe ośrodki jak nasze.

Ryszard Szczęśniak

Start a Conversation