Dublet

Facebooktwittermail

Za nami drugi turniej ligowy Młodziczek Młodszych. 10.10. w Siedlcach nasze dziewczyny zmierzyły się z zespołami z UKS Varsovia i UKS SP1 Wyszków. Zawody były dla nas trudne ze względu na to, że graliśmy mecz po meczu. Cegłowianki świetnie sobie dały radę w takiej sytuacji i wygrały obie gry.

Pierwszy mecz z Varsovią był rewanżem za ubiegłotygodniową wygraną z tym zespołem. Mecz przez całe 40 min ważył się to w jedną to w drugą stronę. W pewnym momencie przeciwniczki wykorzystując nasze błędy odskoczył na 3 bramki. Po czasie wziętym przez trener Olgę jeszcze do przerwy wyrównaliśmy wynik. Po przerwie wzmocniliśmy obronę i po kilku przechwytach wyszliśmy na prowadzenie , którego dziewczyny nie oddały do końca. Końcowy wynik 18:16.

Drugi mecz po 15 min przerwie z Wyszkowem zaczął się po naszej myśli. Szybko rzucone 3 bramki uspokoiły dziewczyny. Niestety ten spokój był za duży. Gra się wyrównała, a bramki padały w obie strony. My lepiej wyszliśmy z tej wojny nerwów wygrywając I połowę 2 bramkami. Po ostrej reprymendzie w szatni Cegłowianki wyszły na boisko mocno nabuzowane. Zderzyły się z równie zmotywowanym przeciwnikiem. Gra się zaostrzyła. Posypały się kary i rzuty karne. Dobrze, że nasze niedoskonałości w rzucaniu karnych nadrabiała bramkarka Ola, która wybroniła 4 z 5 rzutów karnych przeciwko nam. Końcowy wynik 18:13 świadczy o naszej indolencji strzeleckiej jak i o w miarę dobrej obronie.

Podsumowując. Dwa wygrane mecze w jednym turnieju ligowym jeszcze nam się nie przydarzyły. Jest to mały postęp. Drugi plus prawie wszystkie dziewczyny rzuciły bramki. Mała ilość straconych bramek pokazuje potencjał obronny naszej drużyny. Gra w obronie wygląda już dużo lepiej, a angażują się w nią wszystkie na placu gry. Osobnym punktem są bramkarki. Mamy ich trzy. wszystkie są na podobnym poziome. O tym która gra decyduje dyspozycja dnia. Dziś dobre wejście miała Natalia. Ola dołożyła swoje przy karnych. Zuzia dała dobrą zmianę na koniec meczu z Wyszkowem. Pani Olga zawsze ma dwa dylematy, kto ma stanąć na bramce i kto ma rzucać karne. Dziś dobrze zagrała Maja- może wreszcie się odblokuje. Bardzo dobrze wypadła Ola Luks. Ola Żuber co prawda rzuciła sporo bramek, ale jej nonszalanckie zagrania są do poprawy, Coraz lepiej w obronie poczyna sobie Majka. Reszta dziewczyn zagrała solidne zawody chociaż czekam na włączenie wyższych obrotów przez Kornelię i Zuzunię. Te dwie wygrane dają nam pewien komfort przed ostatnim turniejem tej rundy, który będzie rozgrywany 24.10. w Cegłowie. Już teraz zapraszamy wszystkich do kibicowania podczas meczów z Wyszkowem i Siedlcami.

Dziś bramki rzuciły: Maja 8, Ola Żuber 8, Ola Luks 7, Zuzunia 4, Kornelia 3, Zgóda 3, Oliwia, Miśka i Majka po 1

Zagraliśmy w składzie ; Zuzia,Ola Sadoch, Natalia, Maja, Oliwia, Kornelia, Zuzunia, Zgóda, Ola Luks, Ala, Miśka, Majka, Ola Żuber, Julka B i Julka C. Zespół prowadziła Olga Zyglarska

RS

Start a Conversation