Na remis

Facebooktwittermail

24.10. na naszej hali gościliśmy drużyny z Siedlec i Wyszkowa. Niestety z uwagi na kwarantannę nie przyjechał zespół UKS Varsovia. Ten turniej decydował o pierwszym miejscu w grupie. bo wyniki wcześniejszych turniejów zadecydowały, że zespoły MKS Pogoń Siedlce i UKS Jutrzenka Junior Cegłów wchodzą do grupy finałowej rozgrywek.

To co się wydarzyło w meczu z Pogonią trudno pojąć. Pierwsza połowa przegrana 5:11 zupełnie nie odzwierciedlała siły obu drużyn. Chyba nasze dziewczyny spętała obecność rodziców, ale one muszą nauczyć się gry pod presją jeżeli chcą coś osiągnąć. Straty piłki i brak powrotu do obrony oraz duża nieskuteczność doprowadziły do tak dużej różnicy bramek. Dość powiedzieć, że 8 z 11 bramek Pogoń zdobyła z tzw. kontry bez jakiejkolwiek próby przeszkodzenia z naszej strony. Tak wściekłej Olgi nie widziałem nigdy. Szatnia trzeszczała. Pomogło. Po przerwie nasze ruszyły do takiego ataku i tak świetnie grały w obronie, że w 30 minucie na tablicy widniał remis. Wydawało się, że mecz jest pod kontrolą. Niestety kilka niewymuszonych błędów i zacięcie pod bramką przeciwników spowodowało, że przegrywamy końcówkę dwoma bramkami. Końcowy wynik 14:16 cieszy nasze przeciwniczki. Czas na rewanż przyjdzie w grupie finałowej.

Drugi mecz z UKS SP1 Wyszków rozpoczął się po 20 minutowej przerwie. Nasz zespół zmęczony po pogoni w drugiej połowie poprzedniego spotkania rozpoczął wolno i przewidywalnie. Bramki padały w obie strony. W końcówce wychodzimy na dwie bramki na plus. W drugą połowę wchodzimy tak jak w meczu z Pogonią. Rzucamy kilka bramek i nie oddajemy prowadzenia do końca. Wynik końcowy 21:12 oddaje różnicę między tymi zespołami. Szanse na pokazanie się dostały wszystkie zawodniczki. Czy ją wykorzystały? Na to pytanie muszą sobie same odpowiedzieć.

W dzisiejszym turnieju szczególnie można wyróżnić Ole Zgódkę. Ola przez ostatnie pół roku zrobiła bardzo duży postęp i należy do wyróżniających się zawodniczek na swojej pozycji na Mazowszu w swojej kategorii wiekowej. Bramki rzuciły.: Kornelia 9, Ola Żuber 7, Maja 6, Zgóda 6, Ola Luks 3, Oliwia 2, Zuzunia i Majka po 1.

Zespół pod kierunkiem pani trener Olgi Zyglarskiej grał w składzie. Bramka Zuzia, Ola i Natalia. W polu Maja, Oliwia, Kornelia, Zuzunia, Zgóda, Ola i Ala, Miśka, Majka, Żuberek, i dwie Julki.

RS

Start a Conversation