Karczew Cup 2017

Facebooktwittermail

Po raz IX w Karczewie w dniach 10-12.11.2017 rozgrywany był Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej z udziałem 36 zespołów w trzech kategoriach wiekowych.

Oczywiście i my tam byliśmy.

W kategorii młodziczek – czyli naszej wystartowało 16 drużyn z całej Polski. Turniej był bardzo trudny dla organizatorów i uczestników. Zawody rozgrywane były na trzech halach sportowych, w różnych miejscowościach. Byliśmy zakwaterowani ok. 2 km od miejsca rozgrywek i taka lokalizacja stwarzała pewne problemy w dotarciu na mecze.

Ale od czego są rodzice – w tym miejscu bardzo ciepłe podziękowania dla nich. Rodzice przez cały turniej byli z nami: swoimi samochodami przewozili dziewczyny na zawody, podrzucali super ciasta i smakołyki i gorąco dopingowali nas podczas meczów.

Opis sportowy zostawię na koniec, natomiast opiszę co można robić na trzydniowym turnieju piłki ręcznej grając 2 mecz dziennie i mięć nadmiar czasu wolnego pomiędzy meczami.

Większość czasu spędziliśmy w swoim gronie, tak jakby poza zawodami, ale ten czas też trzeba było jakoś wypełnić.

Do łask wróciły gry typu – bierki, warcaby, koło fortuny itp. Dziewczyny miały książki i zeszyty – miło było popatrzeć jak się uczą, chociaż nikt ich do tego nie zmuszał.

I jeszcze jedna ciekawostka. Podczas turniejów trzydniowych dużym zainteresowaniem cieszy się układanie fantazyjnych fryzur u zawodniczek – efekty można zobaczyć w galerii Karczew Cup 2017.

No i wyniki sportowe.

Wyniki zawodów
Mecz Wynik 1 połowa
UKS Cegłów VS Ruch Chorzów 11:12 7:6
UKS Cegłów VS Marcovia Marki 27:8 16:5
UKS Cegłów VS Korona Handball Kielce 9:14 2:10
UKS Cegłów VS MKS CKS SMS Szczecin 13:9 7:5
UKS Cegłów VS UKS Zielonka 14:23 7:14

Ostatecznie zajęliśmy 10 miejsce po całkiem niezłej grze /oprócz meczu z Zielonką/ i zawody należy uznać za udane.

Bramki zdobyły:

Bramki
Zawodnik Bramki
Majka 24
Mała 18
Sara 15
Oliwka 12
Martyna 3
Florek 3

Start a Conversation