Młodzieżowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt Cegłów 2020 Podsumowanie

Facebooktwittermail

W sobotę 19.09. i niedzielę 20.09. rozgrywany był w Cegłowie Młodzieżowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt. W dwóch kategoriach wiekowych – 2008 i 2006 – uczestniczyło ok. 140 dziewczyn z kilku ośrodków piłki ręcznej Mazowsza, oraz drużyny z Lubelskiego i Podlaskiego. Na zaproszenie UKS Jutrzenki Junior Cegłów przyjechały zawodniczki:

Kategoria 2006

UKS Dwójka Małkinia Górna z panią trener Agatą Rostkowską

KPR ROKIS Radzymin z panią trener Agnieszką Wardakowską

UKS Kangur Siemiatycze z trenerem Jerzym Roszczenko

SPR Łukovia Łuków z trenerem Jerzym Kożuchem

Kategoria 2008

UKS Dwójka Małkinia Górna z trenerem Andrzejem Rostkowskim

LUKS Lider Winnica z trenerem Tomaszem Szeligą

KPR ROKIS Radzymin 2008 z panią trener Agnieszką Wardakowską

KPR ROKIS Radzymin 2009 z panią trener Julią Wardakowską

Zawody prowadzili sędziowie Maciej Skowronek i Ryszard Łodziński, który jest Honorowym Prezesem Warszawsko Mazowieckiego Związku Piłki Ręcznej. Przy stoliku sędziowskim i na ,,zegarze” pomagali Zbigniew Bajszczak, Bartosz Żelazowski, Dorota Osińska i Katarzyna Chmielewska. Opiekę medyczną sprawował pan Sławomir Kaczmarek Nad całością czuwała pani prezes Magdalena Kaczorek.

Celem turnieju było propagowanie uprawiania sportu, a piłki ręcznej w szczególności. Ważna była też integracja środowiska lokalnego jak również regionalnego. Nieodłącznym punktem każdych zawodów jest rywalizacja. Dzieci kochają rywalizację chcą się sprawdzać na każdym polu i porównywać do innych rówieśników. Ten turniej też miał to w swoich celach głównych. Dla uczestników przygotowano puchary dla wszystkich drużyn, medale dla pierwszych trzech zespołów oraz wyróżnienia indywidualne; MVP, bramkarka i najskuteczniejsza zawodniczka w każdej kategorii wiekowej.

Turniej przebiegał w przyjacielskiej atmosferze bez fauli i złośliwości. Trenerzy panowali nad temperamentem swoich podopiecznych. Dzieci, kadra trenerska, sędziowie i zaproszeni goście zostali ugoszczeni przez rodziców pysznymi ciastami i kanapkami. Dodatkowo każda drużyna mogła wybrać sobie w naszej Cegłowskiej Pizzerii danie w określonej kwocie. Uśmiechnięte buzie i zadowolone miny świadczyły o tym, że smakowało.

W sferze sportowej turniej zdominowała drużyna państwa Rostkowskich. Zarówno w kategorii 2006 jak i 2008 zgarnęli prawie wszystkie możliwe puchary i wyróżnienia. Poniżej podajemy klasyfikacje w obu kategoriach.

Młodziczki 2006

1.UKS Dwójka Małkinia Górna 8pkt. bramki 59:22

2.KPR ROKIS Radzymin 5pkt. bramki 48:32

3.SPR Łukovia Łuków 5pkt bramki 49:34

4.UKS Kangur Siemiatycze 2pkt. bramki 25:41

5.UKS Jutrzenka Junior Cegłów 0pkt bramki 19:70

Najlepszą zawodniczką została Zofia Niebrzegowska z Małkini

Najlepszą bramkarką została Amelia Kosowska z Małkini

Najskuteczniejszą zawodniczką z 25 bramkami została Julia Józwik z Łukowa

Dziewczęta 2008

1.UKS Dwójka Małkinia Górna 8pkt. bramki 67:12

2.KPR ROKIS Radzymin 2008 6pkt. bramki 46:27

3.LUKS Lider Winnica 4pkt. bramki 50:43

4.UKS Jutrzenka Junior Cegłów 2pkt. bramki 19:48

5.KPR ROKIS Radzymin 2009 0pkt. bramki 8:70

Najlepszą zawodniczką została Michalina Zyśk z Małkini

Najlepszą bramkarką została Weronika Kiela z Winnicy

Najskuteczniejszą zawodniczką z 29 bramkami została Oliwia Barszcz z Małkini.

Trofea wręczali przedstawiciele władz gminnych. Wójt Marcin Uchman, zastępca wójta Dariusz Uchman oraz Przewodniczący Rady Gminy Radosław Chmielewski. W sobotę 19.09. przybył na turniej pan Dawid Langowski, koordynator rozgrywek młodzieżowych WMZPR, który również gratulował dziewczętom udziału w zawodach. Cała uroczystość dekoracji odbyła się pod czujnym okiem prezes UKS Jutrzenki Junior pani Magdaleny Kaczorek. Na koniec nastąpiła sesja zdjęciowa i wspólny okrzyk zwycięstwa

Cała impreza nie mogła by się odbyć bez osób i instytucji, które wparły ten projekt. Największy wkład miał Urząd Marszałka Województwa Mazowieckiego pana Adama Struzika, który przyznał stowarzyszeniu wysoki grand. Wspierał nas pan Mirosław Krusiewicz Dyrektor Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu. Patronat nad całością objął Wójt Gminy Cegłów pan Marcin Uchman. Wodę mineralną zapewnił pan Dariusz Zawadzki współwłaściciel Cegłowskiej Biedronki. Nieocenioną pomoc nieśli rodzice naszych zawodniczek. Panie Magda Kaczorek, Magda Boryszewska, Iwona Żuber, Magda Osińska, Dorota Bankiewicz, Magda Cegiełka, Justyna Wąsowska, Katarzyna Antosiewicz, Renata Piekarska, Aneta Jakubowska i Marzena Mistewicz przygotowały pyszne ciasta, a po zakończeniu turnieju sprzątnęły cały obiekt. Specjalne podziękowanie należy się paniom Wiesławie Lechickiej i Teresie Strzale, które włączyły się czynnie w organizacje cateringu. Prywatnie są one siostrami naszego zmarłego prezesa, trenera, przyjaciela: Stasia Wójcika. Ja osobiście dziękuję Panu Bartkowi Żelazowskiemu kierownikowi Hali Sportowej w Cegłowie i jego ekipie za pomoc przy organizacji turnieju i panu Damianowi Kacprowiczowi, który pomógł przy składaniu wniosku o dotacje do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Mamy nadzieje, że Młodzieżowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt w Cegłowie stanie się stałym punktem na mapie imprez piłki ręcznej na Mazowszu.

Ryszard Szczęśniak

Młodzieżowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt

Facebooktwittermail

19.09. i 20.09. zapraszamy na turniej piłki ręcznej Dziewcząt i Młodziczek. Przyjeżdżają do nas zespoły z Małkini, Radzymina, Winnicy, Łukowa i Siemiatycz. Młodziczki 2006 grają w sobotę, a Dziewczęta 2008 w niedzielę, Granie zaczynamy o 10.00. Jest to ostatni sprawdzian dla Młodziczek przed ligą, która dla nich zaczyna się 27.09. Turniej jest silnie obsadzony i ugranie punktu będzie bardzo trudne, ale nie niemożliwe. Nasze zawodniczki muszą wspiąć się na wyżyny swoich możliwości. Prosimy o wsparcie w czasie meczów dla naszych dziewczyn.

Przed sezonem

Facebooktwittermail

Przygotowania do nowego sezonu zaczęliśmy od zajęć stacjonarnych na naszej hali. Przez 2 tygodnie sierpnia dziewczyny trenowały dwa razy dziennie. Karolina i Kasia, która pomagała w prowadzeniu zajęć, solidnie dały w kość. Dzięki uprzejmości pani Agaty z Małkini na koniec obozu zagraliśmy kilka test meczów z drużynami z UKS Dwójka Małkinia Górna. Nie wypadło to dla nas zachęcająco. Jednocześnie pokazało się jak dużo można stracić przez dwa lata. Grupa z którą graliśmy dwa lata temu była na podobnym poziomie, a teraz odjechały od nas kilka długości. Dziewczyny widzą ile mają do nadrobienia. Ćwiczą pilnie i zaczyna coś czasami zatrybiać, ale muszą skupiać się na tym co robią bo czasami są bardzo rozkojarzone. Grupa 2006 kolejną naukę pobrała w Piasecznie gdzie pojechaliśmy 29.08. na zaproszenie miejscowego klubu. Dziewczyny zagrały z Małkinią, Piasecznem i Agrykolą. Ten turniej pokazał gdzie tkwią największe rezerwy. O ile na spotkania z Agrykolą i Małkinią trzeba spuścić zasłonę milczenia to mecz z Piasecznem zakończył się remisem po walce do końca, bo nasze przestały się bać przeciwniczek. Natomiast grupa 2008 miała swój drugi sprawdzian na turnieju w Ruścu. Graliśmy tam z gospodyniami, Małkinią, Lublinem i Siedlcami. Niestety polegliśmy z kretesem. Zawiodły przede wszystkim liderki. Strach paraliżował ich ruchy. Dość powiedzieć,że najlepszą była 7 letnia Nikola. Przed rozgrywkami ligowymi czeka nas jeszcze jeden sprawdzian, W dniach 19 i 20 września na naszej hali zostanie rozegrany turniej. Zaprosiliśmy po 4 zespoły w każdej kategorii wiekowej.Przyjeżdżające zespoły są wyżej klasyfikowane od naszych dziewczyn, ale uczyć należy się od najlepszych.

Ryszard Szczęśniak

Sezon 2019/2020

Facebooktwittermail

Przełom lipca i sierpnia to zazwyczaj koniec jednego i początek następnego sezonu w piłce ręcznej, Jaki był ten sezon? Dla naszego klubu zaczął się pożegnaniem Stasia. Potem była walka o utrzymanie klubu. Udało się nawiązać współpracę z trenerem Piotrem Ner, który jest czynnym zawodnikiem AZS Uniwersytet Warszawski. Na apel nauczycieli WF z naszej szkoły zgłosiło się na treningi ponad 30 dziewczyn urodzonych między rokiem 2006 a 2010. W grudniu pana Piotra zastąpiła Karolina Jackiewicz, nasza wychowanka, która 2012 z Jutrzenki-Junior przeniosła się do Varsovi. Udało się zorganizować Memoriał ku pamięci Stasia Wójcika. Dziewczyny zobaczyły namiastkę gry ligowej.Szykowaliśmy się do turniejów wiosennych i wtedy nastąpiło zamknięcie rozgrywek i izolacja. Uderzyło to nas podwójnie, gdyż nie mogły się sprawdzić na tle zespołów ligowych, oraz nie mogły nabrać doświadczenia meczowego.Do treningów wróciliśmy pod koniec maja i trenowaliśmy bez przerwy letniej.

Dziś dziewczyny fizycznie wyglądają dużo lepiej niż pół roku temu, szczególnie starsza grupa, ale….. No właśnie nam się tak wydaje. Dlatego klub nawiązał kontakty z ośrodkami, które szukają sparing partnerów. Zgłosiliśmy też dwa zespoły do ligi sezonu 2020/2021.

Jest ciężko i daleko jeszcze do stabilizacji , ale wszystko wskazuje na to, że chyba się uda. Nie bylibyśmy w tym miejscu, gdyby nie zaangażowanie wychowanek klubu, Olgi, Karoliny, Kasi i udana próba nawiązania współpracy z panem Piotrem, który odwiedza nas i szkoli bramkarki. Nie do przecenienia jest też wsparcie władz naszej gminy w osobach pana Wójta Marcina Uchmana i Przewodniczącego Rady Gminy pana Radosława Chmielewskiego. Chcą oni, aby podtrzymać w Cegłowie tradycje piłki ręcznej. Najważniejszą jednak grupą osób, którym się należą podziękowania są dziewczyny trenujące w naszym klubie oraz ich rodzice, którzy ponoszą część kosztów i odpowiedzialność za klub. Ze zrozumieniem podchodzą do kolejnych problemów z którymi klub się styka i wspólnie próbujemy je rozwiązywać.

Co dalej? Przygotowania do sezonu, sparingi, turnieje i liga. Mam nadzieje, że epidemia nie zablokuje rozgrywek i nie wstrzyma rozwoju sportowego dziewcząt, bo kilka ma potencjał na niezłe zawodniczki. Jeżeli wezmą przykład ze swojej trenerki to zrobią krok do przodu, a może dwa i kto wie?

Ryszard Szczęśniak

EPITAFIUM DLA STASIA

Facebooktwittermail

Mija rok od chwili, gdy rozeszła się wieść, że opuścił nas Stasiek. Uczynił to tak jak żył. W ciszy i spokoju, nie epatując otoczenia swoją chorobą. Zostawił za sobą życie usłane ciężką pracą – bo praca z dziećmi jest wymagająca i odpowiedzialna. Niejednokrotnie dostawał intratne propozycje zmiany zatrudnienia. Jednakże nie zdecydował się opuścić Cegłowa. Praca z młodzieżą to była jego pasja,jak wyraził się przed laty podczas jednej z rozmów z władzami naszej gminy. Cieszył się ze zwycięstw swoich podopiecznych i przeżywał ich porażki. I nie chodziło tu tylko o sprawy sportowe, ale spora grupa wychowanków i wychowanek zwierzała mu się i szukała porady w sprawach prywatnych. On jak mógł radził i pocieszał ,,swoje dzieci”. Jego zaangażowanie rzadko było docenione. Zdarzały się sytuacje deprecjonowania jego pracy i osiągnięć zarówno przez decydentów jak i rodziców oraz współpracowników. Takie sprawy zmieniły Go. Postawił wokół siebie niewidzialną barierę, która była uchylana dla bardzo niewielu osób na które mógł liczyć. Odżywał dopiero podczas spotkań z dziećmi. Boisko, a potem hala były jego żywiołem. Znany i lubiany we wszystkich ośrodkach piłki nożnej Siedleckiego i Bialsko Podlaskiego. Poważany we wszystkich halach Mazowieckiego, gdzie jako trener Jutrzenki-Junior często wygrywał z lepszymi od siebie, dzięki nieprzeciętnym umiejętnościom kierowania swoimi drużynami. Wychował wielu piłkarzy nożnych i piłkarek ręcznych. Nie wszyscy wykorzystali swoje możliwości, bali się ryzyka zmian lub ulegli presji środowiska. Staś przyjmował te decyzje ze smutkiem jednocześnie pomagał tym, którzy zdecydowali się zrobić krok naprzód w swoim sportowym życiu. Niejednokrotnie widziałem Jego rozognione oczy, gdy pokazywał mi świąteczne pocztówki lub pozdrowienia z wakacji od swoich wychowanek, lub opowiadał o rozmowach do późnych godzin nocnych O tym ile znaczył dla naszego środowiska przekonali się wszyscy po jego odejściu. Pracami, które wykonywał sam zajmuje się teraz kilka osób. Staś zostawił nam jednak duży kapitał. Przekonałem się o tym stykając się z władzami lokalnymi, władzami związkowymi jak i przedstawicielami ośrodków piłki ręcznej nie tylko na Mazowszu. Każdorazowo gdy wymieniałem Jego imię otwierały się szeroko drzwi nie skrywanej sympatii dla Stasia i chęć pomocy w utrzymaniu piłki ręcznej w Cegłowie. Będziemy Stasiu korzystać z tego kapitału, a wspominać i dziękować na boisku.

Ryszard Szczęśniak

Piłka Ręczna na Memoriale

Facebooktwittermail

Wzorem lat ubiegłych będziemy podawać wyniki i omówienia zawodów ,w których będą brały udział nasze drużyny piłki ręcznej. Na pierwszy ogień pójdą wyniki z I Memoriału im. Stanisława Wójcika. Chociaż w tym turnieju nie walczono o miejsca, to jednak uznałem, że należy podać wyniki poszczególnych spotkań.

UKS Jutrzenka Junior I vs. UKS Jutrzenka Junior II 17 – 0

UKS Jutrzenka Junior I vs. Varsovia 10 – 8

UKS Jutrzenka Junior I vs. Winnica 8 – 11

UKS Jutrzenka Junior II vs. Varsovia 4 – 14

UKS Jutrzenka Junior II vs. Winnica 13 – 5

Winnica vs. Varsovia 5 – 13

Continue reading „Piłka Ręczna na Memoriale”
Memorial-Stanislawa-wojcika-2020

Po Memoriale, czyli sportowe wspomnienie Stasia.

Facebooktwittermail

W sobotnie przedpołudnie 1 lutego, spotkaliśmy się na hali sportowej w Cegłowie, aby na sportowo wspominać Stasia Wójcika – wieloletniego nauczyciela wychowania fizycznego w szkole w Cegłowie oraz propagatora sportu w naszej gminie. Przez 37 lat pracy z młodzieżą dochował się wielu wychowanków i wychowanek, którzy wdzięcznie wspominają okres pracy z ,,Panem Stasiem”. Jego imię było synonimem sportu w naszym środowisku.

Continue reading „Po Memoriale, czyli sportowe wspomnienie Stasia.”

I Memoriał im. Stanisława Wójcika

Facebooktwittermail

1 lutego 2020 na sportowo będziemy wspominać naszego Stasia, twórcę i wieloletniego propagatora sportu w Cegłowie. Piłka nożna i piłka ręczna to dyscypliny, którym poświęcił swoje życie. W zawodach poświęconych jego imieniu będą startować młodzieżowe drużyny piłki nożnej, młodzieżowe drużyny piłki ręcznej oraz oldboje – ludzie którzy zetknęli się z nim na boisku jako zawodnicy i podopieczni.

Continue reading „I Memoriał im. Stanisława Wójcika”

XXIII Podlaski Festiwal Piłki Ręcznej

Facebooktwittermail


Od piątku 20.04 – do niedzieli 22.04 byliśmy rocznikiem 2004 w Siemiatyczach na kolejnym turnieju piłki ręcznej.

Lubimy przyjeżdżać do Siemiatycz – czujemy się tu zawsze bardzo dobrze, znamy tu wszystkich i  jesteśmy zawsze miło przyjmowani przez gospodarzy. Turnieje w Siemiatyczach mają swój własny i niepowtarzalny klimat.

Nie inaczej było i tym razem. Continue reading „XXIII Podlaski Festiwal Piłki Ręcznej”