Memorial-Stanislawa-wojcika-2020

Po Memoriale, czyli sportowe wspomnienie Stasia.

Facebooktwittermail

W sobotnie przedpołudnie 1 lutego, spotkaliśmy się na hali sportowej w Cegłowie, aby na sportowo wspominać Stasia Wójcika – wieloletniego nauczyciela wychowania fizycznego w szkole w Cegłowie oraz propagatora sportu w naszej gminie. Przez 37 lat pracy z młodzieżą dochował się wielu wychowanków i wychowanek, którzy wdzięcznie wspominają okres pracy z ,,Panem Stasiem”. Jego imię było synonimem sportu w naszym środowisku.

Continue reading „Po Memoriale, czyli sportowe wspomnienie Stasia.”

Piłka Ręczna na Memoriale

Facebooktwittermail

Wzorem lat ubiegłych będziemy podawać wyniki i omówienia zawodów ,w których będą brały udział nasze drużyny piłki ręcznej. Na pierwszy ogień pójdą wyniki z I Memoriału im. Stanisława Wójcika. Chociaż w tym turnieju nie walczono o miejsca, to jednak uznałem, że należy podać wyniki poszczególnych meczy

UKS Jutrzenka Junior I vs. UKS Jutrzenka Junior II 17 – 0

UKS Jutrzenka Junior I vs. Varsovia 10 – 8

UKS Jutrzenka Junior I vs. Winnica 8 – 11

UKS Jutrzenka Junior II vs. Varsovia 4 – 14

UKS Jutrzenka Junior II vs. Winnica 13 – 5

Winnica vs. Varsovia 5 – 13

Continue reading „Piłka Ręczna na Memoriale”

I Memoriał im. Stanisława Wójcika

Facebooktwittermail

1 lutego 2020 na sportowo będziemy wspominać naszego Stasia, twórcę i wieloletniego propagatora sportu w Cegłowie. Piłka nożna i piłka ręczna to dyscypliny, którym poświęcił swoje życie. W zawodach poświęconych jego imieniu będą startować młodzieżowe drużyny piłki nożnej, młodzieżowe drużyny piłki ręcznej oraz oldboje – ludzie którzy zetknęli się z nim na boisku jako zawodnicy i podopieczni.

Continue reading „I Memoriał im. Stanisława Wójcika”

XXIII Podlaski Festiwal Piłki Ręcznej

Facebooktwittermail


Od piątku 20.04 – do niedzieli 22.04 byliśmy rocznikiem 2004 w Siemiatyczach na kolejnym turnieju piłki ręcznej.

Lubimy przyjeżdżać do Siemiatycz – czujemy się tu zawsze bardzo dobrze, znamy tu wszystkich i  jesteśmy zawsze miło przyjmowani przez gospodarzy. Turnieje w Siemiatyczach mają swój własny i niepowtarzalny klimat.

Nie inaczej było i tym razem. Continue reading „XXIII Podlaski Festiwal Piłki Ręcznej”

XIII Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej w Łukowie

Facebooktwittermail


Wiosna – to czas wyjazdu do Łukowa.

W tym roku byliśmy tam od 23 do 25 marca. Nowością jest to, że byliśmy w Łukowie dwoma zespołami – rocznik 2004 i po raz pierwszy na takich zawodach dziewczynki z rocznika 2007.

Dla dziewcząt młodszych był to absolutny debiut w takiej imprezie. Przy pomocy starszego zespołu wytrzymały trudy turnieju bez problemów. Continue reading „XIII Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej w Łukowie”

Zawody powiatowe 2018

Facebooktwittermail


Zakończyły się zawody powiatowe w piłce ręcznej dziewcząt.

Reforma oświaty zmusiła nas do rozdzielenia zespołu – część dziewcząt musiała wystąpić w rozgrywkach w kategorii szkół podstawowych a reszta w kategorii gimnazjum.

Taki podział spowodował braki zawodniczek w obu drużynach – niestety czasami w zespole było tylko 6 – 7 zawodniczek a to nie pomogło nam w uzyskaniu dobrych rezultatów. Nie mogliśmy też liczyć na pomoc innych dziewcząt ze szkoły – całkowity brak zainteresowania udziałem w zawodach. Continue reading „Zawody powiatowe 2018”

Gwiazdkowy Turniej Piłki Ręcznej w Zielonce

Facebooktwittermail


16 grudnia na swój pierwszy turniej do Zielonki wyjechała drużyna z rocznika 2007.

W turnieju wystąpiło 12 zespołów z Warszawy i Mazowsza.

Nasz zespół rozegrał 5 meczów z których 3 przegrał a 2 wygrał. Jak zaznaczyłem były to pierwsze zawody tego zespołu. Trema dawała o sobie znać, nie zawsze wszystko nam wychodziło na boisku, piłka nie chciała wpadać do bramki przeciwnika – ala pewne doświadczenia meczowe mamy już za sobą.

Mamy nadzieję, że teraz to już będzie tylko lepiej. Continue reading „Gwiazdkowy Turniej Piłki Ręcznej w Zielonce”

Wygrana w Karczewie

Facebooktwittermail


Nietypowo, bo w piątek o 18.30 zagraliśmy ostatni mecz pierwszej rundy rozgrywek.

Po trzech tygodniach znowu odwiedziliśmy halę w Karczewie.  MKS Karczew – bardzo dobry zespół i aktualny lider rozgrywek naszej grupy.

Może służy nam późna pora meczu – może przeciwnik nas zlekceważył – może to my zagraliśmy dobry mecz – po końcowym gwizdku wynik 21×14 dla Cegłowa. Ogromna radość i zadowolenie – ograliśmy lidera w jego własnej hali. Continue reading „Wygrana w Karczewie”